غدیر

بسم الله الرحمن الرحیم

اتوبوس در حال حرکت است.مسافران کم وبیش نشسته و ایستاده اند.روی صندلی جلو دونفر نشسته اند . سمت پنجره خانمی محجبه نشسته و قران می خواند . ودر کنارش دختر جوانی تیپ دانشجو یا دبیرستانی  یا حجاب کامل مثل چادر ملی نشسته است. اتوبوس که به ایستگاه می رسد. پیرزنی که در ایستگاه ایستاده عصا زنان از بغل دستی اش (با لهجه مشهدی)می پرسد:

 همی ر سوار شم؟

بقیه به او می گویند بله مادر جان….

ادامه
بهمن ۰۶ ۱۳۹۳
پیوند

دکلمه

درنگ در این دشت را ضرورتی است بی سترگ.

خدای عزّ و جلّ، مرا فرمان داد که پیام عظیمش را به شمایان برسانم.

ای بشریت، ای بشریت، ای همه انسان های عالم، حق با علی است و علی با حق است. حق با علی است و علی با حق است.

ای بنی آدم، علی محور است و حقیقت به دور وی می گردد. من برترین نعمت الهی را عرضه کردم و رسالتم را ختم. هان که خود می دانید و این گهر بی نهایت، بها. میزان روشن گشت تا سنجش معلوم شود. مشعل فروزان شد تا راه گم نشود.

یا علی، یا علی، دستت را به من ده تا بالا آورم که همگان تا آخرین روز خلقت بیابند مقتدای خویش را.

ادامه

 دکلمه 

هیاهوی عشق در رگان زمان می‏جوشد؛ آن چنان که شاهدان قدسی، اتّفاق را تنگ در بغل می‏فشرند. آسمان خم می‏شود تا به زمین تکیه کند. از دوردست ، صدایی ، سکوت صدا را می ‏آشوبد . به گمانم صدای زنگ کاروان است که در همهمه وحشت‏ افزای تنهایی برکه می‏ پیچد .
غدیر ، برکه ای دریایی تر از همه ی آسمان ها ،خسته و تنها ، سر در گریبان فرو برده و رؤیاهایش را آه می‏ کشد .
کاروان نزدیک و نزدیک‏تر می شود . ناگاه ، صدایی ، در سکوت کاروان پیچید . صدایی ، حجاز را به لرزه افکند .

مَنْ کُنْتُ مَوْلاهُ فَهذا عَلِیٌّ مَولاه .

… و خدا ، ولایت علی علیه السلام را به انسان هدیه کرد .چشمه حیات جاری شد تا بنی ‏آدم ، عطش بی‏حد و حصر خود را فرو بنشاند به زلالیِ محبت مولا .
و حب علی شد سرآغاز همه خوبی ‏ها .

ادامه
مهر ۰۶ ۱۳۹۳
شادی

راهنما :

 این مجموعه جهت واکاوی پیرامون شادی با سه رویکرد دیدگاه عوام، فرهنگ کشورهای مختلف و از چشم انداز روان شناسی مثبت گرا گردآوری شده است.هدف این مجموعه این نیست که دیدگاه های مختلف را مقابل یکدیگر قرار داده و یا آن ها با هم مقایسه کند،بلکه هدف این است که این موضوع مهم از مناظر متفاوت مورد بررسی قرار گیرد تا افراد جهت استفاده برای مخاطبان مختلف بتوانند،از رویکرد مناسب با مخاطب خود برای ورود به بحث بهره گیرند.

ادامه

نقش غدیر در روزگار معاصر

(پیشنهاد می شود در صورتی که این برنامه را چه به صورت نمایشگاه و چه به صورت  چند بخشی همراه با میان برنامه (سرود،دکلمه،میان پرده و..) اجرا می کنید،در ابتدا کلیپی پخش کنید که شامل پیشرفت های بشر نسبت به گذشته باشد (تصاویری از ژن ها،پیشرفت های پزشکی و جراحی،تغییر در زندگی و جایگزینی کشاورزی با صنعت ماشین و کارخانه و …لازم به ذکر است تصاویر یا کلیپ ها باید به گونه ای باشند که به روشنی تضاد میان گذشته و حال را نشان ن بدهد.( می توانید از تصاویر تاریخ در انتظار و اینترنت و بعضی فیلم های مستند استفاده کنید)حتی می توانیم از یک میان پرده برای آغاز استفاده کنیم. هم چنین از پاور پونت های گوناگون در قالب داستانک(در سایت هشت بهشت)  هم می توانید کمک بگیرید.. لازم به ذکر است هر قسمت با افکت های مناسب اجرا شود.)

ادامه

با توجه به اینکه شبهات موجود در  جامعه در سطوح مختلفی از اقشار مردم گسترگی دارد ، پاسخ به هر سطح از آنها نیاز به اطلاعاتی خاص خود را دارد. از آنجا که شبهاتی که در مورد اسناد و مدارک نصوص وارد می شوند بین افرادی با اطلاعات مذهبی بالاتر رواج دارد ما آنها را جداگانه آوردیم ، در این بخش به شبهاتی که به طور خاص درباره واقعه غدیر مطرح می شود اشاره می کنیم

شبهات غدیر

ادامه

تعریف همایش

      طرح موضوع در یک گرد همایی عمومی و استفاده از امکانات و ابزار متفاوت جهت انتقال مطالب به میهمانان را همایش گویند .

مکان مورد نیاز همایش

سالن مناسب ، به گونه ای که مدعوین ، سن را ببینند .

ادامه

نمایشگاه مورد نظر شامل هفت غرفه  به صورت مستقل و پی در پی می باشد.

این نمایشگاه قابل استفاده برای عموم است.

وسایل و لوازم مورد نیاز برای هر غرفه در ابتدای همان غرفه درون متن توضیح داده شده است.

دانلود

تصویر مسیر غدیر

ادامه

این مجموعه که در قالب نمایشگاه همایشی تقدیم می شود ، می تواند به صورت اجرای روی سن در حضور تمامی میهمانان در چند نوبت برگزار شود.

این مطلب برای سنین دبیرستان و جشن عمومی قابل طرح واجرا می باشد.

برای اجرای هرچه بهتر وجذاب تر برنامه تهیه ی دو فیلم گزارشی از مردم لازم است که نحوه و سوالات آن درون متن ارائه شده است.

این نمایشگاه در نهایت قصد ملموس ساختن جایگاه ولایت برای مردم را در نظر دارد.

دانلود

ادامه
کلیه حقوق معنوی این سایت متعلق به شبکه دررنت می باشد Back to top