نمایشگاه غرفه ای

 

موضوع: امیدواری مخاطب: نوجوان
کاربرد: متن مجری، نمایشگاه غرفه ای

 

مقدمه:

نیرویی در وجود انسان میباشد که او را برای رسیدن به اهدافش یاری میکند. البته هر هدفی باید یک نقطه شروع و نقطه ی پایان و مقصدی داشته باشد و آدمی برای رسیدن به این هدف مشخص تلاش میکند که این امید است.

امید به معنای چیزی است که به وقوع می رسد و انسان انجام آن را حتمی می داند.

ادامه

 

موضوع: امیدواری مخاطب: دانشجو
کاربرد: سخنرانی، غرفه های نمایشگاهی، جشن میزها

 

 

راهنما

      در ادامه­ ی مباحث مرتبط با روان شناسی مثبت گرا و آن چه با عنوان مفهوم اصیل “شادی در سایه غدیر” و “رضایت از زندگی بر اساس آموزه­های نهضت عاشورا ” در نشست­های پیشین بیان کردیم، برنامه پیش رو با عنوان “دوباره زندگی، تلاشی است در جهت انتقال مفهوم درست امیدواری در زندگی که با رویکرد به اعتقاد اصیل مهدویت و امید جهان امام زمان ع گردآوری شده است. شما می­توانید از این برنامه در قالب غرفه­های نمایشگاهی و یا در جهت برگزاری جشن میزها استفاده کنید و در صورتی که مطالب اساسی حذف نشده و قادر به ارائه­ی مفید آن هستید، به عنوان سخنرانی­های چند قسمتی در جشن خود از آن­ها استفاده کنید. پیشنهاد می­شود از این برنامه برای جشن­های دانشجویی و کسانی که اهل مطالعه هستند استفاده کنید تا به چالش کشیدن بحث موقعیت جذابی را ایجاد کند.

ادامه

 

موضوع: امیدواری مخاطب: بزرگسال
کاربرد: سخنرانی، نمایشگاه غرفه ای

 

 

مقدمه:

کلمه “امید” از واژه هایی است که ملموس همه انسانها ست و در واقع به نوعی موتور محرکه هر فردی برای زندگی  و تحصیل معاش می باشد به طوری که شاید به جرات بتوان گفت زندگی بدون امید امکان پذیر نیست.

 هدف از این نوشتار، بررسی این مفهوم در لسان آیات و روایات است و اینکه آیا در ادبیات الهی نیز” امید” به همین مفهوم به کار رفته است یا خیر؟

ادامه

 

موضوع: امیدواری مخاطب: نوجوان
سخنرانی ویا اجرای درجشن همراه با نمایش های کوتاه

 

  یا ابا نا استغفر لنا ذنوبنا انا کنا خاطئین                        صلی الله علیک  یا اباصالح المهدی ادرکنا 

اجرای پیشنهادی این برنامه : سلام به همه بزرگواران وخدمتگزاران آستان مقدس امام عصر عجل الله فرجه

اجرای این مقاله به صورت سخنرانی ویا اجرای درجشن همراه با نمایش های کوتاه به صورتی که این مقاله

شامل چند قسمت می باشد .در ابتدا می توان با پخش زیر صدایی زیبا مقاله ادبی را دکلمه وار برای افراد

خواند.قسمت اصلی مقاله  شامل چند قسمت است که میتوان با اجرای افراد مختلف که قدرت بیان خوبی دارند

 صحبت کرد ودر وسط مقاله تعدادی داستان نوشته شده که میتوان به راحتی نمایش داد.ودر انتها با افکت زیر

 صدا قسمت آخر مقاله که حالت عاطفی دارد را اجرا نمود وبه هرحال با سلیقه اساتید محترم امکان جابجایی

قسمت ها نیز می باشد به صورتی که بعد از مقاله ادبی ابتدا داستانها را نمایش دهید وبعد ادامه برنامه  .

  به هر حال ان شالله با یاری امام عصرعجل الله فرجه برنامه  مفید واقع شود .

ادامه

 

موضوع: امیدواری
کاربرد: سخنرانی، غرفه های نمایشگاهی
مخاطب: مناسب جهت سن دبیرستان به بالا

این مجموعه با تبیین جایگاه و اهمیت امید در زندگی بشر در بخش اول شروع می شود و در جریان تحلیل آن ارتباط امید با شخصیت فرد و رابطه امید با همت و نیت بررسی می گردد.

پس از روشن شدن اهمیت موضوع ،امید به ظهور و مقصد نهایی خلقت بیان شده وبه بالاترین آرزو یعنی آرزوی یاری امام عصر تبیین می شود و رابطه دعا با امید بیان می گردد.

فایل برنامه

پاور غرفه

ادامه

غرفه اول : زمانه ی ما

تغییر ، عبارت محوری و شاید بیشترین واژه ای است که این روزها می شنویم. اگر پای صحبت یک پزشک بنشینیم او در بسیاری از موارد از کلمه تغییر عادات زندگی برای بهتر زندگی کردن استفاده می کند .

 یک روان شناس، اصل تغییر را مبنای رشد فکری و روانی افراد توصیف می کند و یک دانشمند همین واژه را یعنی تغییر و تحول را در بسیاری اختراعات و اکتشافات، مهمترین اتفاق علمی این روزهای بشر معرفی می کند.

اگر دقت کنیم به موازات این تغییرات ، آدم ها و شکل زندگی هم عوض شده است مثلا بزرگ شدن شهر ها و وسعت مسیرها باعث شده آدم ها کمتر از هم با خبر باشند و به یک پیامک و ایمیل ( که خود یکی از تغییرات حاصل از تکنولوژی است ) اکتفا کنند .

PDF پاورپوینت
ادامه

سلام..
غرفه ی اول
ابتدا چراغ ها خاموش است.(این مطلب باید یا در استودیو همراه با کلیپ و افکت مناسب ضبط بشه و پخش بشه و یا باید یک نفر با صدای زیبا اون رو از پشت سن بخونه و همزمان کلیپ و افکت پخش بشه)
((خیلی سخته که به خاطر سلام نکردن، بهترین دوستتو از دست بدی و اون قدر بین تو و اون فاصله بیفته که پیدا کردنش برات هر لحظه سخت تر و سخت تر بشه.

ادامه
موضوع: موفقیت                                                    مخاطب: نوجوان
کاربرد: متن سخنرانی، نمایشگاه غرفه ای

به این رشته های در هم تنیده نگاه کنید ! که چگونه به سختی در هم گره خورده اند.( فرد اجرا کننده در حال حرف زدن مشغول جدا کردن تارهای در هم گره خورده هم هست) پس از چند ثانیه تلاش که موفق می شود تارها را از هم جدا کند، روی به مخاطبین می گوید : می بینید ، تا همین چند لحظه پیش این تارها در هم گره خورده بود، امّا من توانستم با دقّت و تلاش آن ها را از هم جدا کنم .
راست می گویند : * خواستن ، توانستن است *
این عبارت ، شعار موفق ترین انسان های دنیا در همه جای جهان است ، خواستن ، توانستن است. انسان روزی خواست که پرواز کند ، دقّت کنید ، خواست نه این که فقط آرزو کند. پس تلاش کرد ، آزمایش کرد و بالأخره آن قدر فعّالیت کرد که در نهایت « برادران رایت » موفق شدند به عنوان اوّلین افراد در جهان ، آرزوی پرواز کردن را به واقعیّت مبدّل کنند. «ادیسون » بارها آزمایش کرد و موفق نشد و سرانجام در صد و چندمین آزمایش خودش موفق شد برق را اختراع کند . جالب اینجاست که تعداد انسان های با اراده در دنیا کم نیست و حتّی افرادی که از سلامت جسمی کامل برخوردار نیستند هم قادرند شگفتی بیافرینند . مثل دونده ی معلول آفریقای جنوبی ، « اُسکار پیستوریوس » که با وجود معلولیت از هر دو پا توانست با استفاده از پای مصنوعی ، مدال طلای دویِ ۲۰۰ متر و مدال برنز دویِ ۱۰۰ متر را در پاراُلمپیک آتن از آنِ خودش کند و بارها رکوردهای جهانی دویِ ۱۰۰ متر و ۴۰۰ متر را بشکند.
رمز موفقیتِ با اراده ترین انسان های دنیا که به موفقیت های چشمگیری رسیدند ، در همین خواستن است. ویژگی برجسته ی افرادِ با اراده این است که تا وقتی به هدفِ خود نرسند ، از پای نمی نشینند و در حقیقت شکست برای آن ها، نه تنها معنای پایان را ندارد، بلکه رهگذری است برای بهره گیری از روش دیگری که می خواهند برای چندمین بار امتحانش کنند .
پس اگر هر انسانی، در هر کجای جهان با هر تفکّر، فرهنگ، میزان تحصیلات، توانایی جسمی و یا هوش و استعدادی،«اگر بخواهد و تلاش کند، بی تردید به خواسته ی خود خواهد رسید».

مثلث موفقیت را از اینجا دانلود کنید

برای اجرای هر چه بهتر برنامه نکات زیر به شما پیشنهاد می شود :
۱ . حتماً برای اجرای برنامه از پاورپوینت یا LCDاستفاده کنید و متن را به صورت سمعی – بصری اجرا کنید.
۲ . با توجّه به نوع مخاطبینِ خود مطالب را تنظیم کنید و در صورتی که به نظرتان طولانی است، مطالب را کاهش دهید البته به گونه ای که به متن آسیب نرساند.
۳ . از هر کدام از روایات متن می توانید به عنوان یک موضوع سخنرانی استفاده کنید.
۴ . این برنامه را می توانید در قالب ۳ بخش سخنرانی همراه با میان برنامه ( سرود، دکلمه، نمایشنامه، میان پرده، کلیپ و. . . ) و یا در قالب یک نمایشگاه ۳ غرفه ای اجرا کنید.

ادامه

مخاطب : دبیرستان به بالا

هدف: ارائه این مطلب که فقط معصوم علیه السلام است که می تواند مبین حقیقی کتاب خدا قرآن باشد. این موضوع طی سه غرفه  ارائه می شود و با نمایش انحراف دور افتادگان از مکتب اهل بیت علیهم السلام به این مطلب می رسد که امام عصر علیه السلام ، تالی کتاب الله هستند.

ادامه
کلیه حقوق معنوی این سایت متعلق به شبکه دررنت می باشد Back to top